preloading
کیت آزمایشگاهی LH
کیت آزمایشگاهی LH میزان هورمون لوتروپین یا همان LH را اندازه‌گیری می‌نماید. LH یکی از هورمون‌هایی است که توسط غده هیپوفیز تولید می‌شود. به طور معمول، در طول چرخه قاعدگی در سطوح بسیار پایین ترشح می‌شود. هورمون LH از جنس پروتئین و کربوهیدرات است یعنی ساختاری گلیکوپروتئینی دارد. این هورمون از سلول‌های بازوفیلیک که در بخش قدامی غده هیپوفیز قرار گرفته‌اند، ترشح می‌شود.
مشاهده بیشتر
 برتری استراتژی های تکثیر HPV بر اساس استفاده از نواحی E6/E7 نسبت به L1
یکی از علل اصلی سرطان سرویکس عفونت با ساب تایپ‌های پرخطر HPV می‌باشد. یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای تشخیص عفونت‌های ویروسی استفاده از روش‌های مبتنی بر PCR است. با استفاده از تکنیک PCR، 100–500-bp تکثیر می‌شود در حالیکه ژنوم HPV، 7.9 kb است و این بدان معنی است که نواحی بسیاری از ژنوم این ویروس می‌تواند به عنوان کاندید تکثیر در نظر گرفته شوند. اما آنچه اهمیت دارد این است که تفاوت در ویژگی‌های بیولوژیک و ویژگی‌های توالی موجود در نواحی مختلف ژنوم می‌تواند تأثیر حیاتی بر بازده PCR داشته باشد. در مقاله حاضر به بررسی مزایا و معایب تکثیر توالی‌های رایج در کیت های آزمایشگاهی موجود در بازار پرداخته شده است. 
مشاهده بیشتر
کیت آزمایشگاهی HCG
یکی از انواع کیت های آزمایشگاهی، کیت HCG است که در آزمایش گنادوتروپین، میزان هورمون اچ سی جی که در یک واحد نمونه خون وجود دارد را اندازه می‌گیرد. همانطور که می‌دانید، هورمون HCG در دوران بارداری بانوان تولید می‌گردد. این آزمایش نام‌های متفاوتی دارد که از جمله معادل‌های این آزمایش که همگی با کیت HCG انجام می‌شود؛ عبارتست از: نمونه خون بتا اچ سی جی، آزمایش خون بارداری، آزمایش خون سریال بتا اچ سی جی، نمونه خون تکرار کمی بتا اچ سی جی و...
مشاهده بیشتر
ویروس اچ پی وی HPV یا پاپیلوما ویروس چیست؟
HPV یک ویروس DNA دار دو رشته‌ای است که تقریباً ۸۰۰۰ جفت باز دارد و متعلق به خانواده Papillomaviridae است. بیش از ۱۵۰ ژنوتایپ از این ویروس وجود دارد که ۴۰ مورد از آن‌ها اپیتلیوم سنگفرشی دستگاه تولید مثل را آلوده می‌کنند. از این تعداد، ۱۵ ژنوتایپ باعث ایجاد سرطان دهانه رحم می‌شوند. ویروس HPV در کل به ۵ گروه Alpha, Beta, Gamma, Mu و Nu تقسیم می‌شود. ژنوتایپ‌هایی که باعث ایجاد عفونت در دستگاه تناسلی تحتانی می‌شوند در گروه آلفا قرار دارند.
مشاهده بیشتر
کنترل کیفی در آزمایشگاه های مولکولی و ژنتیک
مجموعه فعالیت‌های لازم برای اطمینان از برخورداری آزمایش از کیفیت قابل قبول را تضمین کیفیت می‌گویند. برای رسیدن به این هدف برقراری برنامه‌های کنترل کیفیت (Quality Control) در آزمایشگاه‌ها الزامی است بالاخص در آزمایشگاه های مولکولی و ژنتیک.
مشاهده بیشتر
تفاوت محصولات Opegen با Oligogen
دو نوع از انواع محصولات ما، محصولات Opegen و Oligogen هستند که در این مطلب ابتدا به توضیح هر کدام و سپس تفاوت‌هایی که باهم دارند، می‌پردازیم. Epogen  تکنیک مورد استفاده در این بخش از محصولات ما بلاتینگ معکوس است. این روش شامل سه مرحله می‌شود: الف) استخراج DNA (شامل مواد موجود در کیت آزمایشگاهی نیست)  
مشاهده بیشتر